fbpx
Sociální sítě

ČEŠI V NHL

Neuvirth to nevzdává, zabojuje o místo v Torontu!

Foto: nhl.com

Neuvirth to nevzdává, zabojuje o místo v Torontu!

Český gólman, jenž má za sebou 11 sezon v NHL a zároveň řadu zdravotních problémů to v nejlepší hokejové soutěži světa ještě balit nehodlá. V kanadském Torontu se dohodl na zkušebním kontraktu. 

Podle slov samotného Neuvirtha stálo o jeho služby více klubů. „Chci zpátky do NHL. Jednal jsem tam s pár týmy a nakonec jsme se dohodli s Torontem na try out“. „Byl jsem až překvapený, s kolika týmy jsem mluvil. Měl jsem i nabídku jednocestné smlouvy za minimum peněz, ale tu jsem odmítl“. Když se ale ozvalo Toronto, bylo jasno.  „Když mi zavolali, tak jsem pustil z hlavy všechny ostatní týmy. Toronto je pro mě velká čest. Jako Sparta tady v Čechách, takový Real Madrid v hokeji. Jsem nadšený“.

I přes malé procento těch, kteří na try outu každý rok uspějí, neztrácí optimismus. „Poperu se o to a věřím, že místo v týmu udělám. Kdybych si nevěřil, tak tam nejdu“.

V loňské sezoně odchytal Neuvirth za Flyers pouze 7 utkání. To především kvůli zdravotním nesnázím. Nyní ale věří, že má trable se zdravím definitivně za sebou. „Měl jsem víceméně rok na to, abych se dal do kupy po operaci s kyčlemi. Jednou jste nahoře, jednou dole. Teď jsem byl dole a chtěl bych se dostat zpátky nahoru. Mám natrénováno a cítím se dobře“.  

V Torontu mají jasnou jedničku v podobě Andersena. O pozici dvojky to ale bude boj, do kterého se může zapojit právě Michael Neuvirth.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z ČEŠI V NHL