fbpx
Sociální sítě

ČLÁNKY

TOP 5 kandidátů na zisk Calder Memorial Trophy

(Foto: twitter)

TOP 5 kandidátů na zisk Calder Memorial Trophy

Loni tuto trofej, která náleží nejlepšímu nováčkovi NHL, získal švédský útočník Elias Pettersson. Kdo ale po Petterssonovi převezme pomyslnou štafetu? Přinášíme vám pět nejvážnějších kandidátů, kteří si na tuto cenu brousí zuby.

Cale Makar (Colorado Avalanche)

Zatím zřejmě největší favorit na zisk již zmíněné trofeje. O tom, že v Makarovi je velký potenciál se vědělo už před jeho draftem v roce 2017. Tam si ho z celkového 4. místa vybralo Colorado, a rozhodně nemusí litovat. Mladý Kanaďan si nejslavnější hokejovou ligu světa vyzkoušel už v minulé sezoně, když naskočil do deseti zápasů playoff. Nutno dodat, že si nevedl vůbec špatně. Bilance (1+6) hovoří za vše.

V letošní sezoně už ukazuje svůj potenciál naplno. Během 37 odehraných zápasů zatím posbíral výborných 33 bodů (9+24) a stal se jedním z pilířů týmu Avalanche. Kromě toho, že je excelentním bruslařem, je také velmi dobrý při práci s pukem. Za zmínku také stojí, že během těchto 37 utkání, má na svém kontě pouze 4 trestné minuty. Jeho povedené výkony neovlivnilo ani zranění, které ho v prosinci vyřadilo na několik utkání mimo sestavu.

(Foto: Getty Image)

Victor Olofsson (Buffalo Sabres)

Aktuální lídr bodování mezi nováčky. Švédský útočník, který byl na draftu v roce 2014 Buffalem vybrán až ze 181. pozice, nyní svému klubu splácí důvěru v jeho schopnosti. Stejně jako Makar, tak i Olofsson nakoukl do NHL už v loňské sezoně, když stihl odehrát 6 utkání, v nichž si připsal 4 body (2+2). Letošní sezoně, která je pro Olofssona průlomová, předcházely čtyři kompletní sezony ve švédské lize a jedna v AHL.

Letos již od začátku sezony chytil svou příležitost za pačesy. Kromě toho, že dostal šanci v první formaci vedle Eichela, chodí pravidelně i na přesilové hry, v nichž je velmi platným členem. Devět přesilovkových branek hovoří samo za sebe. Ve 42 zápasech má na svém kontě velmi dobrých 35 bodů (16+19). Švédského útočníka předcházela pověst hbitého štírka a střelce. Tuto pověst letos stoprocentně naplňuje a vedení Sabres si může mnout ruce.

(Foto: Timothy T. Ludwig-USA TODAY Sports)

Quinn Hughes (Vancouver Canucks)

Po Petterssonovi má Vancouver ve hře o Calder Trophy dalšího hráče. Tentokrát jde o obránce, a zároveň sedmičku draftu z roku 2018. Starší bratr slavnějšího Jacka Hughese strávil poslední dvě sezony na Univerzitě Michigan. Na konci loňské sezony ale dostal příležitost ukázat se v 5 zápasech i v dresu Canucks. V této sezoně už působí jako plnohodnotný člen týmu. A co víc? Je produktivnější, než se možná čekalo. I díky tomu, že je členem přesilovkového komanda, stihl ve 44 zápasech posbírat 31 bodů (4+27), což je na nováčka výborný počin. Svými výkony si vysloužil také pozvánku na All-Star Game.

(Foto: sportingnews.com)

Ilya Samsonov (Washington Capitals)

Washington už se nemusí v brance opírat pouze o svou gólmanskou jedničku Holtbyho. Záda mu totiž víc než zdatně kryje urostlý, 191 centimetrů vysoký mladík Ilya Samsonov. Ruský gólman byl draftován Capitals už v roce 2015, jako 22. volba celkově. Poté, co odchytal 3 kompletní sezony za Magnitogorsk, se v loňském roce přesunul do farmářského týmu Washingtonu. Letos dostává po boku Holtbyho až nečekaně hodně prostoru. No a není se co divit. Podává opravdu famózní výkony což dokládají následující čísla. Samsonov nastoupil do 16 zápasů, přičemž ze 14 vyšel jako vítěz! To vše s procentuální úspěšností 92,1% a průměrem 2,25 obdržené branky na zápas.

(Foto: washingtontimes.com)

Martin Nečas (Carolina Hurricanes)

Český útočník v loňském roce ještě do prvního týmu Caroliny naplno prorazit nedokázal, nicméně v 7 zápasech ochutnal, jaké to je hrát mezi elitou. V letošní sezoně už ale ukazuje, proč si ho Carolina v roce 2017 vybrala jako 12. volbu draftu. Od začátku sezony je pro Hurricanes platným hráčem a navíc se mu daří pravidelně bodovat. V 41 zápasech už dokázal zaznamenat 25 bodů (10+15). To ho řadí na šesté místo mezi všemi nováčky. Kromě toho, že vyniká svou rychlostí, má spoustu dalších ofenzivních dovedností, které mu pomáhají k tomu, aby byl pro protihráče neustálou hrozbou.

Černý kůň: Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks)

Jako bonus přidáváme českého sympaťáka, který si svými výkony říká minimálně o velkou pozornost. V současné chvíli má na svém kontě 16 branek, což ho řadí na dělené první místo mezi střelci. O to se dělí s již zmíněným Olofssonem. Celkově má pak ve 44 odehraných zápasech solidních výborných 26 bodů (16+10), a ukazuje, že si svou pověst výborného střelce zaslouží. Začátek sezony měl Dominik sice pomalejší, nyní už ale naplno ukazuje co umí. V posledních pěti zápasech má na svém kontě dokonce 8 bodů (5+3). Pokud svou výkonnost udrží, klidně se může zapojit do boje o tuto cennou trofej.

Další kandidáti: Mackenzie Blackwood, Nick Suzuki, Adam Fox, Ilya Mikheyev, Filip Zadina, Denis Gurianov, Jack Hughes, Kaapo Kakko

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z ČLÁNKY