fbpx
Sociální sítě

HOKEJOVÉ ZÁLOŽKY

#1: Medvěd od Cibulky, dresy bez reklam a žebříček brankářů

#1: Medvěd od Cibulky, dresy bez reklam a žebříček brankářů

Do vlaku, autobusu nebo šaliny. První díl pravidelné rubriky, kde najdete výběr sedmi zajímavých článků, v angličtině i češtině, z hokejového světa. A ano, zdravím vás, jsem z Brna.

 

2019-20 Goalie Tiers: Anonymous panel of GMs and coaches rates all 31 starting goalies

Varování: placený článek. The Athletic je ale suverénní jednička mezi zámořskými weby o NHL, kvalitou autorů i textů předběhli TSN, ESPN a jim podobné servery o několik délek.

Před startem nového ročníku známkují trenéři a generální manažeři v anonymní anketě mezi brankářské jedničky všech 31 týmů. Český hokej zde má dvojí zastoupení, David Rittich těsně předběhl Petra Mrázka.

Díky široké škále respondentů – byť bez uvedení jejich jmen – nahlédnete do uvažování mužů, kteří řídí jednotlivé kluby. A tak se dozvíte, kdo je ‚fucking good‘, kdo má nálepku ‚never healthy‘ a kdo bude mít ‚bounce back year‘.

 

The good game

Se startem nové sezony se rozjela i debata nad podobou dresů. Některé si vysloužily chválu, na jiné by kvůli záplavě reklam nestačil ani AdBlock.

Cestu z přeplácanosti sponzorskými logy ukazuje již několik sezon klub Brynäs IF. Tým z východního Švédska navázal spolupráci s organizací UNICEF, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí.

Dva roky starý článek z oficiálního webu IIHF ukazuje, že spolupráce nekončí nažehlením šesti písmen nad klubové logo a rozhodně se netýká jen hokeje. Cena? V přepočtu dvanáct milionů Kč ročně. Ve prospěch UNICEFu, pochopitelně.

 

Inside Connor McDavid’s NHL political awakening

Connor McDavid, hokejista. Connor McDavid, aktivista. Do jednání mezi NHL a hráčskou asociací NHLPA se v poslední době aktivně zapojuje také kapitán Oilers.

„Ohromilo mě, jak se zajímá o hokej a fungování klubu,“ poznamenal generální manažer Ken Holland. Že by ze současné superstar vyrostl po skončení kariéry podobně schopný manažer?

 

Zase mi zavolali

Přiznal majiteli klubu, že si rád zapálí doutník. Vymluvil trenéru Babcockovi své vyřazení ze sestavy. Nohu měl napadrť. Přesto mu zase zavolali.

Roman Polák to ve svém příběhu pro web Bez frází mydlí podobně jako v soubojích u mantinelu. Nebojí se přiznat, že ho hokej nebaví, nebo že si po sezoně čistí hlavu spoustou piva. Pokud jste ještě nečetli, doporučuju napravit.

 

It seems Auston Matthews still has some growing to do, and we’re not talking about hockey

Zatímco výše zmíněný Connor McDavid po většinu sezony ukazuje zadek obráncům, Auston Matthews ho v létě vystrčil na členku ochranky, do jejíhož automobilu se krátce předtím pokusil v opilosti spolu s partou kamarádů vloupat.

V trenkách, bohudík. I tak to stačilo na průšvih, kterým v posledních dnech žije celé Toronto. Kandidát na post kapitána Leafs si pořádně zavařil, generální manažer Kyle Dubas se incidentu dozvěděl na Twitteru, stejně jako část fanoušků.

Mladý hříšník dostal od fanoušků přezdívku ‚Captain Underpants‘, novinář Bruce Arthur pak sepsal poměrně trefný a věcný komentář.

 

‘I had no idea what was going on’: Oral history of Patrick Kane’s 2010 Stanley Cup-clinching goal

Cože? To je jako konec?

Jo, byl. Na památný gól, který Patrick Kane v roce vystřelil Stanley Cup pro Chicago a o kterém kromě něj skoro nikdo nevěděl, vzpomíná celkem devatenáct účastníků tehdejšího duelu z řad hráčů, novinářů či klubových činovníků. Další skvělá práce novinářů z The Athletic.

 

Hrubec v Číně? Šílená noční cesta na kole, nasazení i boj o místo

Nikdy nezapomenu, jak jsem před dvěma lety postával u třinecké kabiny a čekal na pozápasový rozhovor s jedním z obránců, když ze dveří vyšel Šimon Hrubec, chytl mě kolem ramen a prohlásil, že se musíme vyfotit, protože vypadám jako jeho bývalý spoluhráč Radim Matuš.

Pohodář se v něm nezapřel ani v rozhovoru pro Deník Sport, v němž popisuje humorné strasti v začátcích svého angažmá v čínském Kunlunu.

 

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z HOKEJOVÉ ZÁLOŽKY