fbpx
Sociální sítě

HOKEJOVÉ ZÁLOŽKY

#2: Další Reichel, překážka v průchodu a hokejoví youtubeři

#2: Další Reichel, překážka v průchodu a hokejoví youtubeři

Dnešní souhrn ctí současnou snahu dávat šanci mladým talentům. A také se drží rčení, že nic se nemá přehánět, takže jsem počet odkazů stáhl na šest. Pokud se zasmějete, něco nového dozvíte a přijdete příští neděli znovu, budu rád.

Everything you missed this NHL offseason

Pokud máte v plánu zajít po čtvrt roce pozdravit babičku, která lační po aktualitách z hokejového světa, připravte se. Greg Wyshynski nabízí souhrn 25 nejzajímavějších událostí tohoto léta v hokejovém království, tedy NHL.

A tak zatímco vám bude babička servírovat pořádně hustý guláš s pětima, vy na ni můžete z fleku vysypat, co se dělo v létě. Že Rangers a Devils pořádně posílili. Že s Columbusem to jde po krátkém výstřelu zase z kopce. Že biologové už neřadí Pavelskiho mezi žraloky. Že v Arizoně vzroste spotřeba hot dogů.

To, že si Jevgenij Kuzněcov šlehnul, jí radši neříkejte.

Chci být jako strejda. Reichlova nadaného synovce si piplají v Berlíně

Mám rád mládežnické turnaje. Hokej nespoutaný taktikou, výrazné individuality a možnost vidět budoucí hvězdy světového hokeje, ještě než si kolem sebe z důvodu rostoucí popularity vystaví neprostupnou bariéru.

Před rokem jsem takto vyrazil na turnaj U17 do Piešťan. Zápas Slovensko – Německo, původně plánovaný jako výplň před duelem Česko – USA, mě uchvátil. Přesněji mě nadchla dvojice německých útočníků, Tim Stützle a Lukas Reichel. První střídání: Gól, následně vybojovaná přesilovka a v ní nastřelená tyč. V podobném duchu se nesl i zbytek utkání.

Oba mají nyní našlápnuto na první kolo draftu, z jistých důvodů se ale u nás víc mluví o druhém jmenovaném. Ano, Reichel. Robertův synovec, Kristianův bratranec a Martinův syn. Nejmladší ‚Albi‘ skvěle rozjel i svoji premiérovou sezonu v dospělém hokeji, v Eisbärenu Berlín nasbíral v sedmi zápasech 3+2. Zkrátka pašák. Jako strejda.

LeBrun: NHL coaches offer their picks for surprising team for 2019-20

Před týdnem jsem souhrn dodkazů uváděl článkem z placeného webu The Athletic, na stejný server přišla řada i tentokrát. Tak šup, vytáhnout peněženku, v opačném případě můžete rovnou pokračovat na další článek.

Pierre LeBrun oslovil všech 31 trenérů (z nichž tři měli zřejmě vypnutý telefon, což se stává i jejich českým kolegům), aby odhadli, který z týmů bude největším překvapením této sezony.

Objevili se zde dva účastníci posledního play off, několik týmů, kterým boj o Stanley Cup těsně utekl, ale také kluby, které od listopadu vyhlížely draftovou loterii. Ačkoliv je anketa opět anonymní, jde o hezký náhled do uvažování šéfů střídaček.

ZÁPISNÍK: Mluvit v Praze o Chicagu? Držím šest piv, žasl americký novinář

Dát několik tisíc za zápas se mi nechtělo (byť v televizi jsem si ho nakonec užil), trénink jsem z časových důvodů nestihl. NHL v Praze jsem zkrátka prošvihl, kromě dvou možností vidět hvězdné hokejisty mě mrzí absence na třetí hokejové události spojené s nejlepší ligou světa, která se konala v Praze.

Hokej se tady hrál jen v diskuzi, která ale podle počtu vypitých piv musela být vydatná. Scott Powers a Mark Lazerus sezvali do pražského podniku U Sudu fanoušky, aby propojili svět novinářů a fanoušků.

Podle této reportáže se jim to povedlo.

31 Thoughts: NHL opening night promises intrigue, fireworks

Insider Elliotte Friedman vysype každý týden z rukávu postřehy své i lidí, s nimiž přijde do kontaktu. Myšlenek, jak sám říká, je vždy celkem 31, stejně jako týmů v NHL.

Často (anonymně) cituje také výroky představitelů jednotlivých klubů k aktuálním kauzám, někdy také ale zabrousí do historie. Tentokrát dal k dobru historku Nicka Polana, bývalého trenéra Red Wings, který v roce 1985 pomohl emigrovat Petru Klímovi.

Icing TV

Vždycky jsem dumal, jestli můžou existovat sportovní youtubeři.

Konečně jsem dostal odpověď: Ano, můžou. Syky a Deny jsou pohotoví, mají přehled a události NHL – minulé, současné i budoucí – dokážou vtipně okomentovat.

Přestože si mě minulý týden pozvali na natáčení premiérového podcastu (který také najdete na jejich YouTube kanálu), nejde o placenou reklamu. Bohužel pro mé kapsy.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z HOKEJOVÉ ZÁLOŽKY