fbpx
Sociální sítě

ČLÁNKY

Boj o gólmanskou dvojku Pittsburghu vyhrál Tristan Jarry

(Foto: nhl.com)

Boj o gólmanskou dvojku Pittsburghu vyhrál Tristan Jarry

Již před začátkem tréninkového kempu Penguins bylo jasné, že jedničkou Penguins bude MATT MURRAY. Boj o post druhého brankáře byl následně rozdělen mezi dvojici CASEY DeSMITH a TRISTAN JARRY.

V loňské sezóně byl primární dvojkou nedraftovaný CASEY DeSMITH, jenž se představil ve 36 zápasech s bilancí 15-11-5. Průměr branek na zápas měl 2,75 branek a procentuální úspěšnost 91,6%. K tomu si připsal i 3 čistá konta.

Naopak TRISTAN JARRY, který byl týmem Penguins vybrán v NHL Draftu 2013 (2. kolo / 44. pozice) většinu času loňské sezóny strávil na farmě v AHL (Wilkes-Barre/Scranton Penguins) a po nasazení v NHL, kdy naskočil do 2 zápasů měl bilanci 0-1-1. Průměr branek na zápas měl 3,50 branek a procentuální úspěšnost 88,7%.

Soutěž o post dvojky pro začátek letošní sezóny vyhrál zatím TRISTAN JARRY a to hlavně z důvodu prostoru pod platovým stropem. TRISTAN JARRY je v současné době ve druhém roce své dvouleté dvoucestné smlouvy, kdy má zaručen příjem v NHL 675.000 USD. Po sezóně by se měl stát omezeným volným agentem. Proti němu CASEY DeSMITH vstoupil do prvního roku své jednocestné tříleté smlouvy, kdy má zaručen příjem v průměru 1.25 mil. USD (smlouvu podepsal v lednu 2019).

Podle GM Penguins JIMA RUTHERFORDA měli oba brankáři dobrý výcvikový tábor, kdy oba hráli velmi dobře. Problémem však byl a je platový strop, což byl největší faktor v porovnání obou brankářů. Nezapomněl zdůraznit, že TRISTAN JARRY se mu však líbil i z toho důvodu, že se vyvinul k pozici brankářské dvojky v NHL. Největším nedostatkem ve hře TRISTANA byla dosud jeho nekonzistentní hra, což se však dle pohledu GM Penguins (a taktéž bývalého brankáře v NHL i Penguins) zlepšilo po loňské sezóně v AHL, kdy se objevil ve 47 zápasech s bilancí 23-23-3, průměrem branek na zápas 2,66 a procentuální úspěšností 91,5%. Přidal i 1 čisté konto.

Výsledek obrázku pro tristan jarry
Tristan Jarry

Brankář CASEY DeSMITH tak absolvoval cestu přes waiver list (má totiž oproti konkurentovi jednocestnou smlouvu), kde si ho však žádný jiný tým nevzal a připojí se tak k farmářskému celku Penguins v AHL. Stále však mu bude vyplácen plný plat jako v NHL, ovšem Penguins budou zbaveni cca 1,075 mil. USD z pod platového stropu v NHL. Server CapFriendly odhadoval před přesunem brankáře do AHL Penguins, že jsou cca 331.625 USD nad platovým stropem.

Brankář TRISTAN JARRY měl vždy značný potenciál. Poprvé ve své kariéře nyní dostane příležitost si to uvědomit od začátku sezóny NHL.

Autor: Radim Novotný

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z ČLÁNKY