fbpx
Sociální sítě

PĚST NA OKO - BITKY V NHL

PĚST NA OKO aneb bitkařské okénko z NHL #2

PĚST NA OKO aneb bitkařské okénko z NHL #2

Před dvěma týdny jsme vám poprvé představili nový pořad věnující se bitkám v nejsledovanější lize světa. No a jelikož tyto dva týdny utekly jako voda, jsme tu zase s další várkou pěstních soubojů, které nám NHL za dva týdny přinesla.

Na úplný úvod bych se ještě pozastavil u kauzy Evander Kane vs. rozhodčí. Ti, kteří situaci neznají, nechť se podívají na níže přiložené video. Ve stručnosti. Engelland slovně provokoval Kanea, ten si to s ním chtěl vyřídit, jenže do toho se Engelland již pouštět nechtěl. Kane měl samozřejmě hlavu plnou horkých emocí a nečinnost Engellanda ho ještě více štvala. Celou situaci chtěl uklidnit lajnový rozhodčí, který ve snaze zastavit běsnícího Kanea poslal hráče San Jose k zemi. Když Kane vstal, byl na rozhodčího naštvaný a lehce ho od sebe odstrčil. Následně byl vyloučen ze zápasu a disciplinárka NHL mu udělila třízápasový distanc. Kane tuto situaci následně komentoval tak, že jde o absolutní vtip ze strany disciplinární komise NHL.

„Mluvíte o hrubém zacházením s rozhodčím? Co takhle hrubé zacházení s hráčem! Vždyť se podívejte na jeho výraz v obličeji. Používá veškerou sílu, aby se mnou praštil o led.“

A musím tady dát Kaneovi za pravdu. Kane neprovedl nic tak strašného. Engelland provokoval, Kane si to chtěl vyřidít, rozhodčí nechtěl, aby došlo k nějaké hromadné rvačce, a tak se prostě snažil zastavit Kanea ať to stojí co to stojí. Kane byl naprosto úmyslně povalen rozhodčím, a to drobné šťouchnutí, které rozhodčímu opětoval, bylo dle mě adekvátní reakcí. NHL měla dle mého názoru nechat tento spor být. Jenže Kane už má vytvořené jméno bouřliváka a prostě je na něj nahlíženo přísnějším metrem. Navíc první dva zápasy Sharks v sezoně byly právě proti Vegas Golden Knights, a eliminací Kanea se NHL podařilo alespoň trochu předejít možné odplatě a ještě vyhrocenější atmosféře tohoto zápasu. A možná je to škoda, protože rivalita mezi Sharks a Golden Knights je dle mě v současné době tou nejlepší v NHL.

 
Top 3 bitky:

Teď už ale pojďme na pěstní souboje. V nich se ještě nepohybujeme v základní části NHL, nýbrž v druhé polovině preseason, která ale nabídla povedené šarvátky.

 
3. místo: Luke Witkowski (TBL) vs. Josh Brown (FLA) – vítěz: Luke Witkowski

Pohledná gentlemanská bitka byla k vidění v utkání mezi Tampou a Floridou. V derby o jihovýchodní poloostrov USA to jiskřilo, a tak se tito dva borci dle nepsaných pravidel bitkařského kodexu dohodli na pěstním souboji. Bitka to byla velmi dlouhou dobu vyrovnaná, ale pak dokázal Witkowski uvolnit svou pravačku a strhnout vítězství na svou stranu. Oběma borcům nakonec došly síly, a tak jak šarvátku gentlemansky začali, tak jí tak také ukončili. Velký palec nahoru pro oba borce!

 
2. místo: Jérémy Lauzon (BOS) vs. Nathan Bastian (NJD) – vítěz: Jérémy Lauzon

Klasický a zajímavý střet předbrankového hráče a obránce. Bastian byl dotěrný před brankou Bruins, Lauzon se rozhodl o něj postarat. Nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Oba dva borci zahodili rukavice a mladý zadák Bruins se do svého soupeře pustil se vší vervou. Úvod bitky patřil aktivnímu Lauzonovi. Bastian se poté chytil a už to začalo vypadat vyrovnaněji, jenže Lauzon, ač není žádný pravidelný bitkař, si počínal extrémně zkušeně, silou si přitáhl Bastiana na mantinel a znovu se do něj pustil. Následoval už jen unavený wrestling a rozhodčí tak bitku ukončili. Velmi pěkná podívaná a vítězství jednoznačně na straně Jérémyho Lauzona.

 
1. místo: Liam O’Brien (WSH) vs. Jordan Nolan (STL) – vítěz: Jordan Nolan

Liam O’Brien (na fotce) je již poměrně zkušený bitkař, který má za sebou v AHL velké množství pěstních soubojů. Jordan Nolan je ostřílený i bitkami v NHL a možná tyto souboje na vyšší úrovní dopomohli Nolanovi k dominantnímu výkonu. O’Brien je o 7 centimetrů menší a 9 kilo lehčí. To není až tak obrovský rozdíl. Na ledě to ale vypadalo. jako by nastoupil Golem proti Jiřímu Kytinářovi. O’Brien čestně vyzval na souboj Nolana po vhazování. Nolan chvíli otálel, protože patrně věděl, jak to dopadne. Nakonec ale své rukavice zahodil a začal O’Briena absolutně devastovat. V bitce se ukázalo i velké gentlemanství Nolana, jelikož otřesený a polootočený O’Brien byl v jeden moment zcela mimo. Nolan měl úplně uvolněnou pravačku a mohl O’Briena poslat rovnou do nemocnice. Nechtěl ale svého soupeře zranit, a tak jej vzal víceméně do klinče a přestal bojovat, aby rozhodčí bitku ukončili. Tak se také stalo. O’Brien i přesto zápas nedokončil, ale kdoví, co se mohlo stát, nebýt Nolanova gentlemanského přístupu. Obrovská pochvala pro Nolana za krásný, dominantní a čestný souboj.

Minulý díl pořadu PĚST NA OKO: http://hokejmanie.com/pest-na-oko-aneb-bitkarske-okenko-z-nhl/

Photo: twitter.com – thaanks to @thehighbutton

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z PĚST NA OKO - BITKY V NHL