fbpx
Sociální sítě

HOKEJ

48. kolo TELH: Motor a Berani definitivně mimo play-off, Hradec porazil Třinec po dvou letech

Hokejová Tipsport Extraliga se pomalu blíží do cílové rovinky. Kluby čeká poslední čtveřice utkání, ve kterých mohou nasbírat důležité body před play-off. Po 48. kole je jasné, že mimo vyřazovací část jsou týmy Zlína a Budějovic. Naopak Hradec po dvou letech dokázal porazit Oceláře v základní hrací době a posunul se tak na čtvrtou příčku v tabulce, která zajišťuje přímý postup mezi osm nejlepších.

Na čtvrteční předehrávku 48. kola mezi Spartou a Litvínovem navázala v pátek série zbývajících šesti soubojů. Tu odstartoval duel mezi plzeňskou Škodovkou a Vítkovicemi, který díky 33 úspěšným zákrokům mladého plzeňského brankáře Pavláta, dopadl lépe pro Západočechy. Ti zvítězili 3:1, v tabulce se posunuli na aktuální šesté místo, a živí tak naději na přímý postup do čtvrtfinále. Na rozdíl od Vítkovic, které se již osmifinálovým bojům nevyhnou. Stejně tak budou muset osmifinále podstoupit Karlovy Vary, Pardubice, Brno, Olomouc a Litvínov.

Oceláři si mohli zajistit komfortní náskok v čele tabulky – Spartě mohli odskočit už na rozdíl sedmi bodů. I přesto, že tým Václava Varadi dvakrát vedl, nedokázal příznivý průběh zápasu proměnit ve vítězství. Hradec Králové nakonec zvítězil 3:2 a po dvou letech tak dokázal Třinec porazit v základní hrací době. Momentálně se nachází na čtvrté příčce, která jako poslední zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále ligy. O ní však v následujících čtyřech kolech ligy bude bojovat se Škodou Plzeň a Bílými Tygry z Liberce. Právě tým z Podještědí se po pátečním duelu mohl posunout na třetí místo v soutěži a připravit si tak lepší výchozí pozici pro play-off. Tygři ale v brněnské DRFG Areně padli 1:4.

Velmi zajímavou podívanou nabídl duel Beranů Zlín s karlovarskou Energií. Berani po první třetině odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením. Druhou část zápasu ale ovládla karlovarská Energie, takže Zlín musel ve třetí třetině dotahovat ztrátu jednoho gólu. Ta nakonec skončila nerozhodně 4:4 a na řadu přišlo prodloužení. Tím se Zlín definitivně připravil o možnost zabojovat o osmifinále a sezona pro ně proto skončí už 7. března. V nastavené pětiminutovce se nakonec trefil Černoch a Energie si do tabulky připsala dva body.

Dále 48. kolo TELH nabídlo duel Mladé Boleslavi s Dynamem. Boleslav zvítězila 5:2 a proti Pardubicím zapsala body už ve dvanáctém společném utkání za sebou. Poslední položkou ve výčtu je zápas jihočeského Motoru a Olomouce, který dopadl lépe pro tým z Hané. Olomoučtí otočili utkání ze stavu 0:1 na konečných 2:1 po trefách Dujsíka a Koloucha. České Budějovice na domácím hřišti prohrály už po osmé v řadě.