fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Češi na Finy umí! Zvítězili i v druhém zápase na Karjala Cupu

Reprezentační výběr hlavního kouče Miloše Říhy staršího zvládl i svůj druhý zápas o pohár Karjaly. V něm v nájezdech udolal úřadující mistry světa z Finska 3:2. Zítra tak může zabojovat o celkové prvenství.

Druhý zápas – druhé unikum. Poté, co český tým po 6 letech zvítězil ve své prvním zápase ročníku, dnes prolomil další táhlou sérii: v Hartwall aréně vyhrál po dlouhých sedmi letech.

Své premiéry v dresu národního týmu se dočkal sparťanský Jiří Smejkal a Ocelář Michal Kovařčík. Do brány se postavil Marek Langhamer, záda mu kryl Karel Vejmelka.

Češi i do svého druhého zápasu reprezentační sezóny vstoupili vítězně. Utkání opět začalo ve velmi vysokém tempu s výborným forčekingem obou týmů, i proto nebyl přechod do útočného pásma snadný. Česká hra se v první třetině zakládala hlavně na důkladném bránění, ale i přesto se Češi dokázali několikrát usadit ve finské obranné třetině a vypracovat si několik nadějných šancí.

První branka zápasu padla v čase 22:41, kdy v pádu v předbrankovém prostoru dokázal zakončit Juho Lammikko. Poté byly týmu vedeného Janem Kovářem nabídnuty rovnou dvě přesilovky, obě však zůstaly nevyužity. Naopak se dostal do perných chvilek, když bránil oslabení tři na pět.

Protrhnout střeleckou smůlu se, po nespočtu velkých šancí, podařilo Jakubovi Jeřábkovi, který skvěle podpořil útok a se štěstím zakončil z mezikruží.

Vyrovnaný stav však vydržel pouze minutu po zahájení posledního dějství. Finům se podařilo bleskově skórovat po pohotové dorážce Sakariho Manninena. Severský celek se po této trefě dostal do značné pohody a dostával Čechy místy pod velký tlak. Na to však zkušeně zareagoval trenérský štáb, když sestavu stáhl na tři útočné řady. Tento impulz se projevil i ve hře a národní tým zahájil svůj závěrečný útok na vyrovnání. Dvě minuty před koncem navíc Langhamer odkryl svoji svatyni a Češi si poprvé v sezóně vyzkoušeli power play. Ta se jim nad míru vydařila, když v čase 58:51 gólovou sirénu rozezněl gól Tomáše Filippiho.

Prodloužení moc šancí nepřineslo. Jediným momentem, který rozvášnil vyprodanou helsinskou halu, bylo když nejstarší z bratří Zohornů z otočky orazítkoval bekhendem horní tyč. Rozhodnout se tedy muselo v nájezdech. V těch svůj skvělý výkon potvrdil český brankář, když pochytal všechny finské pokusy. Rozhodující a jediný gól vstřelil obránce Jakub Krejčík.