Sociální sítě
HC Sparta Praha

AKTUALITY

České kluby se v Champions league trápí, stíhá jen Sparta

První část programu hokejové Ligy mistrů je minulostí, českým týmům se úvod soutěže příliš nevydařil. Třinec s Boleslaví nezvítězily ani jednou, Sparta má stále šanci na postup do play-off.

Českému mistrovi se v Evropě nedaří

Čtyři zápasy, čtyři prohry. První zápas ve švýcarském Fribourgu byl vyrovnaný pouze do 21. minuty, to na kostce svítil stav 2:2. Poté začali úřadovat domácí, upravili na konečných 6:2 a brali tři body do tabulky skupiny F. Na druhé utkání vyrazili Oceláři do švédského Leksandu. Do zápasu lépe vstoupili hosté, v sedmnácté vteřině slavil Andrej Nestrašil. Během druhé třetiny stihli domácí překlopit skóre na svou stranu, ve třetí části přidal každý tým po gólu. Utkání tedy skončilo 3:2 pro švédský klub a Třinec si připsal další prohru.

Třetí zápas hráli hokejisté s drakem na prsou doma proti Fribourgu. Ani pohodlné vedení týmu zpod Javorového 3:0 díky brankám Kofroně, Chmielewskiho a Marcinka k výhře nestačilo. Ve čtvrtém utkání Třinečtí opět nedokázali využít výhodu domácího prostředí, zápas prohráli 1:3. Českému mistrovi v soutěži vůbec nejdou druhé třetiny, dostal v nich osm gólů a jeden jediný dal. Aktuálně se nachází na třetím místě, horší je jen Slovan Bratislava, se kterým sehrají Oceláři dva zápasy v první polovině října. Do play-off mají už ale dveře zavřené.

Bruslaři sehráli s velikány vyrovnané partie, na výhru to ale ani jednou nestačilo

Skupina B je jednou z nejnabitějších v soutěži, hráči Mladé Boleslavi se utkali s finským velikánem – IFK Helsinky a čtyřnásobným vítězem Champions Hockey League – Frölundou. Dvojzápas s Helsinkami byl vždy o jednom jediném gólu, obě utkání měla dokonce stejný průběh. Český klub získal alespoň bod díky prvnímu vzájemnému duelu, který dospěl až do prodloužení, v němž o výhře rozhodl prospekt Toronta Roni Hirvonen. Druhé utkání začali Bruslaři častými vyloučeními, ale první třetinu zvládli bez inkasované branky. Ve druhé části přišla trefa nové posily Adama Rašky i vyrovnávací branka finského celku, utkání rozhodl ve 44. minutě Teräväinen.

Švédská Frölunda vstřelila Boleslavi dvakrát čtyři góly. V prvním vzájemném utkání to byla jasná záležitost pro obhájce zlatých medailí ze soutěže, skóre 4:1 bylo zapříčiněno také střeleckou nepřesností Bruslařů. Druhý zápas byl o něco vyrovnanější, hráči Mladé Boleslavi přišli o body do tabulky až v poslední minutě utkání, když využil přesilovku Michael Špaček působící v týmu z Göteborgu. Semifinalisté nedávno skončeného ročníku extraligy mají před posledními zápasy skupiny na kontě jeden bod, ten jim postup nezajistí.

Sparta stále ve hře o play-off

Klub z hlavního města České republiky drží ve skupině A krok s německým a švédským klubem. Sparta zažila neúspěšný vstup do Ligy mistrů, na půdě Växjö doplatila na častá vyloučení a prohrála 1:2. Z dalších utkání už si Pražané vezli body domů. Na ledě finského Turku se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, v nichž byl jediným úspěšným střelcem Filip Chlapík, který zamířil přesně k tyčce a Sparta slavila výhru.

Výhodu domácího prostředí dokázala Sparta využít v následujících dvou utkáních. Nejdříve předvedli hráči Sparty velmi dobrý výkon proti Växjö, byli střelecky aktivní a soupeře přehrávali. Slavit mohli ale až po prodloužení, které rozhodl David Kaše. O dva dny později si připsali cennou výhru za 3 body proti Turku, na níž se výrazně podílel juniorský reprezentant draftovaný Buffalem Jakub Konečný. Pražané stále mohou bojovat o play-off, v cestě jim ale stojí Bremerhaven, který je aktuálně lídrem tabulky skupiny A. Zápasy s německým klubem jsou na programu šestého a dvanáctého října.