fbpx
Sociální sítě

ROZHOVORY

Denisa Křížová: Na MS se moc těším

Foto: fanousci.eu

Denisa Křížová: Na MS se moc těším

Jak ses vlastně dostala k hokeji?
Díky svému taťkovi, který taky hraje hokej. Poprvé mě vzal na led v Pelhřimově, když mi byly 3 roky,  kde mě přihlásil do hokejové školičky ke klukům.  Od té doby jsem tam zůstala a hrála s nimi do doby, než jsem odletěla do USA.

Už jako hodně mladá hráčka jsi odešla hrát do zámoří. Jaký pro Tebe byl ten přechod, co se týče stylu hry, zázemí a celkově běžného života? Bylo něco, s čím si třeba měla ze začátku nějaký větší problém?
Těžké to bylo. Jela jsem tam sama, bez rodiny. V podstatě se dá říct, že i bez angličtiny. Měla jsem ten jazyk sice pět let na základní škole, ale nešlo to podle mých představ. Musela jsem tam začít v podstatě od začátku. První rok byl docela krutý, to jsem si něco zažila. Musela jsem si všechno zařídit sama. I říct si o vyprání věcí nebyla žádná sranda. Dá se to však zvládnout. Mladším holkám to můžu jen doporučit. Chce to i trochu odvahu a kuráž.

Hraješ NWHL za tým Boston Pride – mohla bys tu soutěž přiblížit pro ty, co ženský hokej tolik nesledují? 
NWHL je profesionální liga žen založená v roce 2015. Jelikož je to stále nová liga, tak je zatím týmů 5 a hraje se 20 zápasů za sezonu, tzn. každý s každým čtyřikrát.

Jak to vypadá s diváckou návštěvností a popularitou ženského hokeje v zámoří? Poznávají Tě třeba lidé na ulici? 
V USA je ženský hokej velmi populární a hodně  propagovaný, třeba naše zápasy dávají v televizi a přijde průměrně 2.000 fanoušků. Týmy mají skvěle udělané sociální sítě a dělají maximum pro fanoušky. Jsou vidět všude reklamy o NWHL a také hodně propagují svůj ženský nároďák. V Česku toto bohužel není.

Jak vidíš současný stav českého ženského hokeje – je podle tebe na vzestupu, nebo spíš stagnuje? Přibližujeme se špičce?  
Ke špičce máme ještě dlouhou cestu, ale za posledních 5 let se udělal velký krok, abychom se přiblížili k ostatním kvalitním týmům. V současnosti se držíme ve světovém rankingu na 10. místě.

Za pár dní Tě čeká MS. Jak se na to těšíš a jak vidíš šance českého týmu? 
Na MS se moc těším, protože věřím v náš kvalitní a zkušený tým a že uděláme dobrý výsledek.

Co je Tvým největším hokejovým snem? 
Dostat se na olympiádu.

Jak trávíš čas, když zrovna nehraješ hokej? Děláš třeba i nějaký jiný sport? 
Ráda hraju tenis a hokejbal, ale nejraději trávím čas s rodinou a přáteli.

5x nej:
hokejový vzor: Táta
jídlo: Rizoto
hudba: Poslouchám vše
film: Muzikál ze střední
knížka: Pozitivní leader

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z ROZHOVORY