fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Za minulý rok jsem si pozici v týmu vydobyl, říká Dmitrij Jaškin

Za minulý rok jsem si pozici v týmu vydobyl, říká Dmitrij Jaškin

Po odchodu z NHL zamířily jeho kroky do Dynama Moskva v KHL, kde je teď hvězdou. Jak zatím hodnotí své výkony a kolik gólů chce ještě vstřelit? A plánuje se ještě vrátit do NHL?


Základní část KHL se pomalu blíží ke konci, jak zatím sezonu z týmového hlediska hodnotíte?

Myslím, že všechno jde zatím podle představ. Vzhledem k tomu, jaký je rozpis utkání letos, není to úplně lehké a nějaké zápasy jsme určitě mohli dotáhnout do vítězného konce, ale zase na druhou stranu jsme za posledních několik zápasu vyhráli nad CSKA, SKA a Jokeritem. To jsou top týmy!

Aktuálně máte na kontě 56 bodů v 56 utkáních, takže musíte být spokojený i s osobními statistikami…

Naše lajna je tu od toho, aby rozhodovala zápasy, a čeká se to od nás! Ne vždy se všechno povede a může to samozřejmě být i lepší, ale jsem celkově spokojený.

Už loni jste se zapsal do klubové historie díky vstřeleným gólům, letos jste svůj výkon ještě vylepšil, co to pro vás znamená?

Dal jsem si před sezonou metu 40 gólů, které bych chtěl pokořit, tak snad mi to vyjde. Je to super, že to tam zatím padá.

V Moskvě působíte druhým rokem, liší se tato sezona od té minulé? Ať už co se týče vaší role, nebo nějakých opatření kvůli koronaviru…

Za minulý rok jsem si nějakou pozici vydobyl a snažím se jít příkladem všem mladým, které máme v týmu, a pomoc jim, jak to jen jde. Ohledně opatření to není nic příjemného, ale naštěstí už se to tady postupně uklidňuje a minulý zápas už jsme měli 50 % diváků. To je super.

Má moskevské derby jiný náboj než ostatní utkání?

To je jasné. Má to hrozně dlouhou historii a víc se to řeší než ostatní zápasy!

Jaký je rozdíl mezi KHL a NHL, kterou jste si taky zahrál?

Rozdílů je hodně. Největší asi je ten v časových posunech. My naštěstí lítáme ten nejdelší trip jenom jednou za sezónu. Po návratu domů je potřeba pár dnů se z toho vzpamatovat. Pořád jsou tady různá kluziště na každém zimáku, i když to hodně týmu už přibližuje těm kanadským rozměrům.

Loni jste s Dynamem podepsal na 2 roky, byly tehdy i nějaké jiné varianty?

Byly, ale ani jedna pro mě nedávala smysl, abych odjel.

Dmitrij Jaškin v dresu Dynama Moskva. (foto: dynamo.ru)

Aktuální smlouvu máte tedy ještě na další sezonu, je ve hře, že byste se mohl vrátit do NHL? Popřípadě za jakých okolností byste na nabídku ze zámoří kývl?

Když to bude dávat smysl, tak to zvážím, ale jsem tady zatím spokojený a máme před sebou play-off, tak o tom nemá cenu zatím přemýšlet.

Za Českou republiku nastupujete už od mládežnických reprezentací, jaký je váš postoj k reprezentaci?

Je to vždy čest nastupovat za nároďák a mám moc rád všechno kolem toho! Je to úplně něco jiného než kdekoliv jinde! Muzika, fórky a česká nálada, to nikde jinde není!

Pokud vás pan Pešán osloví a budete fit, můžeme se na vás těšit na letošním mistrovství světa?

Uvidíme, jak daleko se dostaneme do play-off a jak celá situace bude vypadat!

Dmitrij Jaškin v dresu národního týmu. (foto: aktualne.cz)

Jaké jsou vaše cíle v hokeji a mimo něj?

V hokeji je nejdůležitější si ho užívat. Je jasné, že někdy to jde líp a někdy zase moc ne, ale když si to neužíváš, tak ho ani nemá cenu hrát. Každý rok je cíl jasný – dojít co nejdál! Mimo hokej je mít šťastnou a zdravou rodinu.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY