fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Francouz při debutu zazářil! Na listině střelců Faksa, Palát a Nosek

Noc ze soboty na neděli opět přinesla plno zajímavých zápasů v rámci nejprestižnější hokejové soutěže naší planety. Během ní se do análů severoamerické ligy zapsala hrstka českých šikulů. Pojďme se blíže na tyto zápisy podívat.

Pavel Francouz (Colorado Avalanche, B)

Devětadvacetiletý rodák z Plzně dnes v noci zažil premiéru v dresu takzvaných Avs. Přesněji řečeno: premiéru na postu jedničky Colorada. Do svého prvního zápasu NHL naskočil v prosinci minulého roku, kdy v polovině zápasu vystřídal Philippa Grubauera, jež inkasoval čtyři góly. Tehdy během 30 minut pokryl 21 z 22 pokusů protivníka.

Dnes během 63 minut a 29 vteřin pochytal 34 z 36 střel Arizony a dovedl svůj tým k vítězství 3:2 v prodloužení. Za svůj výkon si vysloužil ocenění První hvězda zápasu.

Radek Faksa (Dallas Stars, Ú)

Radek Faksa se zapsal jako jediný střelec Dallasu. Ten Washingtonu podlehl 1:4 po trefách Wilsona, J. Carlsona, Kuzněcova a Ovečkina.

Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning, Ú)

Ondřej Palát se v letošním ročníku prosadil už potřetí, když rychlým doklepnutím dostal puk za Andersnova záda.  Jeho Tampa bohužel prohrála v Ottawě 2:4.

Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights, Ú)

Šestigólovou jízdu Zlatých rytířů „odšpuntoval“ právě pardubický odchovanec Tomáš Nosek, když bekhendovou střelu Williama Carriera pohotově dorazil do klece svého krajana Davida Ritticha.