fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Hraje vlastní ligu! Pastrňák nastřílel už druhý hattrick v sezoně

Nezastavitelný David Pastrňák v zápase proti Canadiens nastřílel již svůj druhý hattrick sezony. Ten první zaznamenal ve své čtyřgólové „one man show“ v polovině října proti Anaheimu. Bruins tento zápas vyhráli 4:2.

Bostonští Medvědi své protivníky z Montrealu rozcupovali na kusy, vyhráli totiž 8:1. Gólové řádění Bostonu odstartoval Jake DeBrusk v čase 8:06. Na to sice stačili Habs ještě zareagovat a o čtyři minuty později vyrovnali. Poté však v patnácté minutě začal úřadovat David Pastrňák. Ten svůj druhý hattrick v sezóně a šestý celkový dovršil během necelých patnácti minut hry. Mezi jeho přesnými trefami se na listinu střelců zapsali ještě Anders Bjork a Brad Marchand, pro kterého to byl 600. kanadský bod v kariéře v rámci NHL. Gólový účet Bruins doplnili ještě Charlie Coyle a Danton Heinen.

Pastrňák si aktuálně drží tempo necelého gólu na zápas (přesně 0, 96) – ve 24 úvodních zápasech ročníku stihl nastřílet už 23 branek. Toto se naposledy českému hráči povedlo v sezóně 1996/1997, kdy si podobnou střeleckou formu držela legendární „osmašedesátka“.

S třiadvaceti trefami do černého je Pasta bezkonkurenčně nejúspěšnějším střelcem celé ligy. Druhému McDavidovi schází pět zásahů. S 39 kanadskými body pak Pastrňák drží čtvrtou příčku celkového bodování NHL.