fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Mladičké Češky na úvod MS pouze s bodem

České reprezentantky do osmnácti let nezapočaly mistrovství světa v Bratislavě výhrou. Po vyrovnaném zápase padly se stejně starými Švýcarkami 1:2 v prodloužení.

Dnem 26. prosince 2019 započaly rovnou dva světové šampionáty: mistrovství světa juniorů v Třinci a Ostravě a mistrovství světa žen do 18 let, jež pořádá nám nejbližší soused. České lvice bohužel o dvě kategorie starší juniory nenapodobily. Se Švýcarkami prohrály 1:2 pp.

Češky přitom vůbec nezačaly špatně! V první třetině Švýcarky skoro k ničemu nepustily, a hned od prvních desítek sekund si tvořily dobré šance a dostávaly švýcarskou brankářku Spiesovou pod silný tlak. Až na pár útočných výjezdů tým z Alp odehrál prvních 7 minut pouze v obranném pásmu.

V 15. minutě přišel první prohřešek zápasu a Češky se ocitly v oslabení. Síly na ledě se však srovnaly po 50 sekundách, když Zimmermannová nedovoleně zasáhla českou hráčku tělem. Volnějšího pásma pak český tým bleskově využil a Hana Haasová si připsala první gól na mistrovství.

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější. Švýcarky se nenechaly gólem „do šatny“ zaskočit a začaly velmi úspěšně přebírat otěže zápasu. Tým s lvíčkem na prsou to ale nevyvedlo z míry a rychle se s hrou protivnic srovnal. Navíc veškeré střely skvěle likvidovala Julie Pejšová, která si zaslouženě z utkání odnesla ocenění pro nejlepší českou hráčku utkání. V čase 34:22 ujela švýcarské obraně po levém křídle Kristýna Kaltounková, po jejíž svižné střele zazvonila za Spiesovou tyč. Na druhé straně pak brejk soupeřek 2-1 hasila opět gólmanka Pejšová.

V posledním segmentu hry měly Češky opět dobré šance. Bohužel zafungovalo staré dobré pravidlo „nedáš – dostaneš“, a v čase 43:10 Švýcarky srovnaly stav utkání. Tento gól dostal hokejistky ze země helvétského kříže do varu, a následující tři minuty tlačily náš tým, seč jim síly stačily. Během třetiny se naskytlo na obou stranách několik příležitostí, jak strhnout zápas ve svůj prospěch. Těch nakonec ani jeden celek nevyužil a duel se odebral do pětiminutového nastavení.

Prodloužení lépe vyšlo Švýcarsku, když půl minuty před jeho samotným koncem dostala puk do české svatyně Zimmermannová.

Češky si z dnešního zápasu odnesly jeden bod do tabulky. Zítra v 16:30 budou čelit hokejistkám Tre Kronor.

Pohled kapitánky reprezentace Sáry Čajanové:

Na úvod, Sáro, jak ses cítila v úvodním zápase?

Tak jelikož je to moje už třetí mistrovství, tak si myslím, že jsem působila klidným dojmem. Ale ta zdravá nervozita, ta tam vždycky bude.

Po velmi dobrém vstupu do utkání se Švýcarky pomalu začaly dostávat do tempa. Dokážeš najít moment, který převážil zápas na jejich stranu?

Nátlak Švýcarek začal po naší velmi nevydařené přesilovce, kdy jsme se nebyly schopné dostat do útočného pásma.

Zítra vás čekají silné Švédky – co na ně bude platit a co musíte oproti dnešku zlepšit?

proti Švédsku jsme už letos hrály. Musíme hrát všechny třetiny na 100 %, aby se to nezvrtlo jako dnes… A hlavně musíme proměňovat šance… myslím, že tohle je všeobecný problém českého hokeje. Makáme dál a musíme zvítězit, nic jiného nám nezbývá!