fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

MSJ ovládla Kanada. Skupiny pro příští ročník rozlosovány

MSJ ovládla Kanada. Skupiny pro příští ročník rozlosovány

Domácí mistrovství světa juniorů je minulostí. Šampiony se po obratu stala Kanada, a i díky tomuto výsledku bylo možné rozlosovat skupiny pro další šampionát, který bude hostit Kanada.

Poslední hrací den byl plně nabit akcí. Již v 11 hodin začala rozhodující bitva o udržení v elitní skupině mezi Kazachstánem a Německem. Kazachstán dlouho držel pouze brankovou ztrátu, avšak po polovině zápasu začal výrazně ztrácet a Němci své brankové konto postupně navýšili na konečných 6:0. Německo tak baráž ovládlo 2:1 na zápasy a představí se i na MSJ 2021.

O čtyři hodiny později se OSTRAVAR ARÉNA mohla těšit ze severského derby. Napínavý boj o bronz nakonec vyšel lépe pro celek Tří Korunek. Ten nad Finskem vyhrál 3:2.

Celý turnaj vyvrcholil soubojem dvou nejlepších celků. O titul se porvala Kanada s Ruskem. Ač Rusové ještě 11 minut před konečnou sirénou vedli, Kanad díky trefám McMichaela, Haytona a Thomase dokázala vývoj utkání obrátit. Rusové, možná i kvůli dvěma vyloučením, už nedokázali skóre korigovat a země javorového listu se po roční odmlce vrátila zpět na trůn juniorského hokeje.

Po oficiálním ukončení došlo i na tvorbu základních skupin pro šampionát v Edmontonu a Red Deeru. Ty jsou každoročně rozděleny podle vzorce, tak aby byly, pokud možno, vyrovnané.

Čechy, ale nečeká nic lehkého! Ve skupině se setká s Ruskem, Švédskem, Spojenými státy a outsiderem skupiny – Rakouskem.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY