fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Obranu Tygrů doplní talent Bukač

foto: piratichomutov.cz

Obranu Tygrů doplní talent Bukač

Dvacetiletý talentovaný zadák z Mostu se po třech letech vrací na česká kluziště. Tříletou smlouvu podepsal u Bílých Tygrů. Působení u Boston Bruins, kterými byl draftován roku 2017, se tudíž odkládá.


Bukač své klubové působení započal u Pirátů Chomutov ve výběru šestnáctiletých nadějí již v sezóně 2012/2013, odehrál však pouze jediný zápas. V následující sezóně si zápasově velmi polepšil a stal se pevnou součástí chomutovských mládežnických výběrů. V sezóně 2014/2015 dokonce zaznamenal 29 (10+19) kanadských bodů v 38 odehraných zápasech, což jsou pro obránce nadstandardní čísla.

V roce 2016 odešel do kanadské Western Hockey League, konkrétně do týmu Brandon Wheat Kings. Svoji první sezónu za mořem ukončil jako jedenáctý nejproduktivnější hráč týmu.

Letošní sezónu hájil barvy Niagara IceDogs v rámci Ontario Hockey League s bilancí 4+14 bodů.

S lvíčkem na prsou odehrál Bukač dosud celkem 37 utkání. Reprezentační zkušenosti sbíral například na World Hockey Challenge U17 či MS juniorů ve Vancouveru a Victorii.

Zkušenosti se seniorským hokejem tudíž nemá, šéf libereckého hokeje však Bukačovi věří: „Na Dana čeká tvrdá práce a adaptace na seniorský hokej, jsem ale přesvědčený, že v budoucnu bude platným členem naší základní sestavy.“ 

Je jen otázkou času, kdy budeme vysokého obránce na extraligových kolbištích potkávat pravidelně.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY