fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Oprava na jedničku! Češky přehrály Švédky

Češky, po 24 hodinách od smolného zápasu se Švýcarskem, čekala příležitost napravit toto zaváhání v podobě utkání se stejně starými Švédkami. Tu chopily za pačesy a proměnily ji v tři body do turnajové tabulky.

Češky zopakovaly dobrý vstup do zápasu a už od prvních minut na ledě jasně dominovaly. Během úvodních 180 sekund dokázaly gólmance Bohmanové přidělat několik vrásek, když se pokoušela  prosadit Gruntová či Habartová.

Tlak se v gólovou radost podařilo proměnit Haně Haasové, která v čase 4:46 po hezkém pasu nadvakrát dorazila puk za záda švédské brankářky. Tato trefa rozpálila Švédky doběla a ty se ihned několikrát pokoušely srovnat stav utkání. Všechny střely však pohotově kryla Viktorie Švejdová a velmi dobrou práci odvedla i česká obrana, když velkou část ran zblokovala. Ke cti lze Češkám přičíst i zvýšenou agresivitu a minimum chyb.

Do druhé třetiny český výběr vlétl a do dobré šance se hned dostala Tereza Mazancová, ta bohužel dvakrát trefila pouze švédské betony. Dalších zhruba pět minut se odehrálo především ve středním pásmu. Následně byly českým lvicím nabídnuty rovnou dvě možnosti jak odskočit na 2:0, avšak obě zůstaly nevyužity.

Minutu po vypršení druhé české přesilovky se provinila Kristýna Kaltounková a hráčky Tre Kronor v početná výhodě srovnaly. Za půl minuty se na českou svatyni hnala osamocená švédská útočnice Ahlmová. Její pokus ale zlikvidovala Švejdová.

Počátek třetí třetiny opět ovládly Češky, z čehož v 48. minutě pramenil veledůležitý gól. Po střele z vrcholku kruhu pro vhazování se v předbrankovém prostoru nejrychleji zorientovala Tereza Mazancová a dostala puk do švédské klece.

Do konce zápasu sice český tým ještě vstřelil gól – zaslouženě se do černého trefila Kristýna Kaltounková, ale především musíme pochválit perfektní a obětavou obrannou práci. Tento aspekt byl určitě klíčovým pro výhru v dnešním zápase.

Touto senzační výhrou za tři body se výběr trenéra Zuziaka přiblížil postupu do čtvrtfinále. K němu si může dopomoct zápasem se Slovenkami. Ten je na programu v neděli od 20:30.