fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Pastrňák oslavil výročí prvního gólu hattrickem

Pastrňák oslavil výročí prvního gólu hattrickem

O Davidu Pastrňákovi toho bylo napsáno už mnoho, přesto nás tento sympatický havířovský rodák nepřestává udivovat. Zdá se, že je to nedávno, co nás v juniorské reprezentaci překvapoval svýma šikovnýma rukama. Přesto hraje již šestou sezónu v nejvyšší hokejové lize.

Do NHL poprvé nahlédl v roce 2014, když si ho koncem listopadu vedení Bruins stáhlo z farmy. Ačkoliv se už od prvních zápasů tlačil do brány, stačilo to pouze na jednu asistenci. V průběhu prosince byl poslán zpět do AHL, kde sbíral jeden bod za druhým. Začátkem roku 2015 dostal druhou šanci. 10. ledna vystřelil na brankáře Emeryho dvakrát… A dvakrát se trefil. Další dva góly přidal hned v následujícím utkání. Svou první sezónu skončil s 27 body, pouze o bod méně svítilo u jeho jména v druhé sezóně.

Od Davidova prvního gólu dnes uplynulo přesně 5 let. Třiadvacetiletý hokejista se za tu dobu stal nedílnou součástí Bruins. V posledních čtyřech sezónách podává stabilní výkony a vychází mu téměř každá střela, ke které se napřáhne. Nepochybně také těží ze souhry s Bergeronem a Marchandem, se kterými tvoří motor týmu. Občas ani oni netuší, co Pastrňák během hry vymyslí. Patří mezi velmi kreativní hráče a každým zápasem své dovednosti zlepšuje.

K dnešnímu dni odehrál za Bruins 365 zápasů, ze kterých si odnesl 167 přesných zásahů a 182 asistencí. Asi nikoho nepřekvapí, že své pětileté výročí prvního gólu v NHL David oslavil hattrickem. Za svou kariéru v NHL tak zaznamenal už 8 hattricků (7 v základní části, 1 v play off), které stihl během pouhých 162 zápasů! Málokterý hráč to ve své kariéře dokáže. David Pastrňák má splněno už ve svých 23 letech.

Zdroje: https://cz.pinterest.com/https://twitter.com/NHLBruins

V letošní sezóně má nakročeno na slušnou porci gólů. Zhruba v polovině sezóny vede tabulku střelců s 35 zásahy. Už teď je jasné, že v tomto roce překoná svůj rekord, který vloni vyšplhal na 38 gólů. Před Pastrňákem září meta 50 gólů, těžko však říct, na jakém čísle se David zastaví. Je už téměř pravidlem, že bývá gólově výraznější v první polovině sezóny, poté se mu v tabulce hromadí spíše asistence. Na jeho další počínání nejsou zvědaví jen fanoušci, ale také vedení Bruins, které si zajisté uvědomuje, jak důležitým hráčem David bude i v nadcházejících sezónách.

Každý hráč by se v takové situaci mohl cítit pod tlakem. Občas se však zdá, že David ani netuší, co to znamená. Hokejem se prostě baví. Patří mezi hráče, kterým se pozornost zamlouvá, a náležitě si ji užívá. Ačkoliv je považován za jednu z největších hokejových hvězd současnosti, hokej nehraje pro peníze ani slávu. Téměř nikdy ho neuvidíte odmítnout fotku nebo podpis, také proto se tak rychle stal velkým oblíbencem hokejových fanoušků. Tenhle usměvavý kluk zkrátka dělá to, co miluje.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY