fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Pittsburgh v problémech. Přišel o Malkina s Bjugstadem

(Foto: Jeanine Leech/Icon Sportswire via Getty Images)

Pittsburgh v problémech. Přišel o Malkina s Bjugstadem

Všechny fanoušky PITTSBURGH PENGUINS hned na začátku nové sezóny zasáhla zpráva, kterou slyšet určitě nechtěli. Ruský útočník a centr 2. řady EVGENI MALKIN je zraněný a prognóza jeho návratu je spíše v dlouhodobějším horizontu. Aby toho však nebylo málo, tak stejnou prognózu má ve stejném zápase (proti Columbus Blue Jackets) zraněný i centr 3. řady NICK BJUGSTAD. A to přitom od začátku sezóny týmu chybí i zraněný BRYAN RUST.

Hlavou všech se nyní honí otázka. Zvládnou letos hráči Penguins dokráčet do playoff? Už před začátkem sezóny i s EVGENI MALKINEM v sestavě, tipovali fanoušci a odborníci, že to nebude vůbec jednoduché, liga se velice vyrovnává, tahouni Penguins překročili třicítku a hlavně poslední playoff a způsob, jakým Penguins ukončili sezónu je dodnes hořká vzpomínka.

Nyní je vše v rukou trenérského kouzelníka jménem MIKE SULLIVAN. On je ten, kdo musí nyní namíchat správnou a účelnou taktiku a strategii. Musí nyní použít svou intuici a vytvořit správnou chemii v jednotlivých formacích.

A v tom mu jistě pomůže i hráč s číslem 87. Jsem si jistý tím, že SIDNEY CROSBY udělá co bude v jeho silách proto, aby Penguins do playoff došli. Pořád mluvíme o jednom z nejlepších hráčů NHL. V loňské sezóně v průměru naskočil do 21 minut za zápas (třetí nejvyšší icetime mezi hráči Penguins a vůbec nejvyšší mezi útočníky Penguins). Otázkou je, zda zvládne případně zvýšený icetime při nepřítomnosti trojice Rust, Malkin, Bjugstad. Z mého pohledu ano, ale zcela jistě by Penguins byli neradi, kdyby odevzdal všechny své síly před případným playoff.

Brankář = základ. Velice dobře se zatím jeví brankář MATT MURRAY. Vypadá, že do sezóny nastoupil v kvalitní formě. V obou dosud odehraných zápasech předváděl velice kvalitní výkon. Pokud by mu tato výkonnost vydržela co nejdéle, a k tomu získal i podporou od všech hráčů, mohl by být ten, kdo zmenší dopad ztráty výše uvedených zraněných hráčů.

(Photo by Jeanine Leech/Icon Sportswire)

Co z toho všeho plyne? Nyní hodně záleží na přístupu všech hráčů. Je potřeba nyní přijmout „pevnější“ strukturu týmu. Každá řada by nyní měla předvádět parádní obrannou hru založenou na získávání puků a následné protiútoky. Určitě bych nespoléhal jen na rychlý, útočný hokej, kterým se Penguins chtěli prezentovat s Malkinem, Rustem a Bjugstadem v sestavě. Hráči Penguins umí hrát solidní obranou hru a myslím si, že jim hodně otevřel oči i první zápas nové sezóny, kdy přišla proti Buffalo Sabres chyba za chybou a nakonec museli sklonit hlavu a přetrpět prohru 1-3. Zlepšení bylo vidět hned v následujícím zápase proti Columbus Blue Jackets.

Hráče a celou organizaci Penguins nyní nečeká procházka růžovou zahradou, čeká je v dohledné době těžká zkouška, ne-li křest ohněm. A pokud to družina PITTSBURGH PENGUINS zvládne, třeba hokejový bůh společně s paní štěstěnou dovolí a do Pittsburghu se po dvouletém odmlčení vrátí Stanley Cup.

Autor: Radim NOVOTNÝ

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY