fbpx
Sociální sítě

ČLÁNKY

Rasmus Andersson – budoucí Giordano?

(Foto: Candice Ward-USA TODAY Sports)

Rasmus Andersson – budoucí Giordano?

V minulé sezóně vedl celou obrannou skvadru Calgary Flames kapitán a vítěz Norris Trophy Mark Giordano. Tento 35-letý veterán zaznamenal doposud svou nejlepší sezónu v kariéře a na ledové ploše vévodil celé NHL v hodnocení +/-. Kromě toho všeho, nevykazoval žádné známky únavy nebo zpomalení.

Až ale Gio nakonec z hokejového světa odejde, kdo převezme jeho otěže? Již nyní se zdá, že má o svého nástupce postaráno. Osobně si ho vyhlédl a momentálně se mu věnuje na 100%. Tím vyvoleným není nikdo jiný než 22-letý Rasmus Andersson. Souhlasím s tím, že Rasmus je ještě velmi mladý a neopracovaný diamant, ale to byl i Giordano, a kam to dotáhl?

Andersson v NHL odehrál svou první sezónu. Během ní ukázal, že je v něm dostatek zralosti a chuti učit se novým věcem. Po 79 odehraných zápasech, měl na svém kontě dva vstřelené góly a sedmnáct asistencí. I když byl zařazen do třetí obranné řady, měl na konci ročníku v kolonce +/- působivých sedmnáct kladných bodů.

(Foto: Sergei Belski – USA SPORTS Today)

Tento mladík se ve velmi krátkém časovém období rozkoukal, a na ledové ploše předváděl rychlou, zručnou a produktivní hru. Každým dalším zápasem se zdokonaloval, a v jednu chvíli mu pomohlo i přesunutí právě k Marku Giordanovi. Bylo to sice jen na pár zápasů, ale lekce to pro něho byla velmi důležitá. Kromě toho hrával také s Valimakim, Kylingtonem a sporadicky byl nasazován i do přesilových her. Fanoušci Flames obdivují především sílu jeho střely, a doufají, že v příští sezóně se v této oblasti pořádně rozjede.

Během sezóny 2018-19 dostával Rasmus na ledové ploše dostatek prostoru k tomu, aby nasál atmosféru NHL co nejrychleji. Hlavní trenér Plamenů Bill Peters po příchodu do Calgary prohlásil, že si každá lajna zaslouží stejný čas na ledě a rozdíly mezi nimi dělat nebude. Ve finále tomu tak samozřejmě nebylo, ale pravdou je, že se snažil svého prohlášení alespoň z 80% dostát. V playoff se mu dařilo taktéž velmi dobře. Na konto si připsal 3 body v pěti odehraných zápasech. Lépe na tom byla bodově jen trojice Bennett / Tkachuk / Backlund.

Rasmus si draftem prošel v roce 2015, kdy byl vybrán ve druhém kole jako 53. celkově. Je synem Petera Anderssona, jehož si vybrali Jezdci z NY v draftu 1983. Tento tým si v roce 2012 vybral i jeho bratra Callea. Před přistáním v Severní Americe, hrával dva roky ve švédské lize. V Ontario Hockey League pak oblékal dres Barrie Colts. Po první sezóně měl na kontě po 67 zápasech 64 bodů. 15. 9. 2015 podepsal tříletý vstupní kontrakt s Calgary Flames. Sezonu 2016-17 odehrál na farmě ve Stocktonu, kde zaznamenal 39 bodů a byl jediným zástupcem tohoto týmu na AHL All-Star Game. 8. 4. 2017 debutoval v základní sestavě Flames v utkání proti San Jose.

Nadcházející sezóna vypadá pro Anderssona velmi slibně. V té minulé pracoval na plný plyn a to se neobešlo bez nepovšimnutí. Dle mnoha názorů hokejových expertů a odborníků, se z Anderssona v budoucnu stane opravdu velmi dobrý, ba možná vynikající obránce NHL. Rasmus vstupuje do své poslední sezóny s platným kontraktem (€773.833). Příští rok se stane opět chráněným volným hráčem, přičemž bude velmi důležité s ním podepsat dlouholetý kontrakt, který Calgary zajistí blízkou i vzdálenou budoucnost v zadních řadách.

Autor: Patrik Král

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z ČLÁNKY