fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Trpký konec kariéry? Hunwicka nepustí do sezony zranění

(Foto: si.com)

Trpký konec kariéry? Hunwicka nepustí do sezony zranění

Když sedmadvacátého června loňského roku oznámilo Buffalo s Pittsburghem zajímavou výměnu, asi málokdo čekal, že jeden z aktérů tohoto trejdu, si za svůj nový klub skoro nezahraje. Šavle tehdy poslaly Tučňákům podmíněný výběr ve čtvrtém kole draftu, výměnou za Conora Shearyho a Matta Hunwicka. Fanoušci Buffala si tehdy mnuli ruce nad touto geniální výměnou ze strany jejich generálního manažera Jasona Botterilla, zatímco na opačné straně tábora panovaly poněkud nechápající pohledy, vyčítající vedení Penguins, že mohlo za tyto dva hráče získat daleko adekvátnější náhradu.

Po roce se nad touto výměnou opět můžeme lehce pozastavit. Konkrétně nad jejími hráčskými aktéry. Oba totiž prožili dosti rozdílné sezony. Zatímco Sheary vstřelil úvodní dvě branky Buffala v uplynulé sezoně a postupně pendloval od první po třetí lajnu, Matt Hunwick do sezony zasáhl až v prosinci. Na vině bylo blíže nespecifikované zranění krku, které Hunwicka dlouho drželo mimo jakýkoliv trénink na ledové ploše. V druhé polovině prosince se Šavle potýkaly s rozsáhlou marodkou obránců. Ze hry jich bylo hned pět, konkrétně Jake McCabe, Lawrence Pilut, Matt Tennyson, Nathan Beaulieu a Casey Nelson.

Sabres se tak pro dva zápasy uchýlili k ne úplně oblíbenému kroku, a to poslat na led hráče, který ještě není stoprocentně připraven. Hunwick vytrhl Šavlím trn z paty a odehrál dva zápasy, ve kterých byl jeho ice-time vždy přes 15 minut. Po těchto dvou duelech se Hunwick opět vrátil na marodku, aby se dostal do plné formy a své zranění si znovu neobnovil. Do zápasového režimu naskočil až na konci ledna. Celkem v dresu Šavlí nastoupil ke čtrnácti duelům, ve kterých zaznamenal dvě asistence. Další ale patrně již nepřidá. Generální manažer Jason Botterill totiž před pár dny oznámil, že Matt Hunwick si obnovil zranění krku a do příští sezony vůbec nezasáhne. Pro bývalého hráče Bostonu, Colorada, Rangers, Toronta či Pittsburghu to může dost jednoduše znamenat konec v NHL, možná i kariéry jako takové.

Hunwick byl po celou svou kariéru na pomezí šestého a sedmého beka. Dnes již čtyřiatřicetiletý matador vynechá v podstatě dvě sezony po sobě a v pětatřiceti letech se mu bude po dvou sezonách bez dostatečného herního vytížení hledat práce jen velmi těžko. Do NHL byl draftován Bostonem v sedmém kole draftu 2004. Svou bodově nejpovedenější sezonu zažil během sezony 2008/2009, kdy za Medvědi z Bostonu nastřádal celkem 27 bodů v 53 utkáních.

Matt Hunwick prožívá nelehké zdravotní obtíže. (Foto: Getty Images)

Buffalu se tím alespoň lehce ulehčila situace, co se týče sestavování obranných párů pro příští sezonu. I bez Matta Hunwicka mají Šavle na soupisce hned deset zadáků, kteří by dle smlouvy měli hrát ve městě dobrých sousedů. Navíc na farmě Sabres můžeme najít minimálně další dva borce, kteří se budou chtít porvat o místo v obranných řadách Sabres. Kromě Hunwicka mají u Sabres zraněné ještě Bogosiana s Pilutem, kteří by však při dobré vůli měli stihnout start nové sezony, popřípadě přijít pouze o její začátek. Obzvláště Pilut však bude mít nesmírně náročné se prorvat mezi prvních sedm beků.

Obrovský otazník také stále visí nad Rasmusem Ristolainenem, o kterém se nadále hlasitě mluví, jako o hráči, který by měl Buffalo opustit. Botterill jej však nechce nechat jít pod cenou a drží stále všechna esa v rukávu. A pokud jste se sami sebe ptali, kde že tolik obránců Šavlí beru, rád vám je zde vypíšu, a to dokonce v hypotetickém složení obranných párů Sabres při současné konstelaci.

Rasmus Dahlin – Colin Miller
Jake McCabe – Brandon Montour
Rasmus Ristolainen – Henri Jokiharju
Zach Bogosian – Marco Scandella
Lawrence Pilut – Casey Nelson
Jacob Bryson – Will Borgen

Jak si myslíte, že Buffalo vyřeší obranné řady a má Hunwick ještě šanci nalézt práci v NHL?

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY