fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Výměna skomírajících: Lucic s Nealem si mění působiště

Brace Hemmelgarn - USA TODAY Sports

Výměna skomírajících: Lucic s Nealem si mění působiště

Již dlouho se v zákulisí mluvilo o této možné výměně. Nyní se stala skutečností. Vedení Calgary Flames a Edmontonu Oilers se rozhodlo vyměnit si Jamese Neala a Milana Lucice, tedy hráče, jenž šli v posledních sezonách výkonnostně dolu. 

Od obou hráčů si týmy z Alberty hodně slibovaly, nicméně zůstalo pouze u zklamání. Milan Lucic přišel k Oilers před 3 roky jako volný hráč s velkou pompou a čekali se od něj velké věci. Aneb od chlapíka co podepíše sedmiletou smlouvu na 42 miliónů dolarů se to logicky očekává. Lucic však nenavázal na svou první solidní sezonu, kde posbíral 50 bodů a byl platným hráčem týmu. V posledních dvou sezonách už to bylo ale pro urostlého Kanaďana velké trápení. Ve 161 utkáních dokázal posbírat pouze 54 bodů, přičemž v té poslední dokonce jen 20.

James Neal strávil v Calgary pouze jednu sezonu, ta navíc nebyla z nejpovedenějších. K Flames přicházel s vizitkou střelce, který je schopen nasázet mezi 20 – 40 góly. Od sezony 2008/09, tedy od své první sezony v NHL se Nealovi vždy podařilo pokořit hranici alespoň 20 branek, což je interesantní počin. To ale platilo pouze do loňska. Neal ani trochu nenaplnil očekávání a v 63 utkáních do kterých nastoupil, dokázal vsítit pouze 7 branek, přičemž na dalších 12 nahrál. V playoff se pak neprosadil vůbec. Nutno podotknout, že i Neal bere na své výkony obrovské peníze – 5 750 000 dolarů ročně. Ty by mu měly na účet chodit ještě 4 roky, stejně jako Lucicovi.

Výměna je dále koncipována tak, že pokud Neal vstřelí alespoň 21 branek a zároveň dá o 10 branek víc než Lucic, bude se do Calgary stěhovat i 3. volba draftu 2020.

Edmonton se s Lucicem zároveň zbavil i jeho no move clause, což může být vzhledem k blížícímu se rozšiřovacímu draftu NHL velmi výhodná věc.

Týmy z Alberty tak navázaly na podpisy Mikea Smitha respektive Cama Talbota. Ti také ještě v minulé sezoně působili na opačné straně barikády. Jisté jsou však pouze dvě věci. Bitvy o Albertu budou zase o něco třaskavější záležitostí a zároveň tato výměna dává oběma hráčům možnost nastartovat své kariéry. To, kdo z tohoto trejdu vyjde vítězně, zjistíme ale až za několik měsíců.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY