fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Po seznaci tvrdý pád: Česko 3:4 Německo

Po senzační výhře nad Ruskem a dnu volna, čeští mladíci nastoupili ke svému druhému zápasu na turnaji. Druhým soupeřem se stalo Německo, které na turnaj přivezlo opravdu kvalitní tým a určitě nemělo být jednoduchým soupeřem, což se záhy i potvrdilo. Hned od začátku Němci diktovali tempo zápasu a nakonec si po zásluze připsali výhru za tři body.

Utkání začalo brzkým faulem českých hráčů a naši západní sousedé touto výhodou nepohrdli. Lukas Reichel po závaru v brankovišti Dostála překonal a poslal Němce do vedení – 1:0.

V osmé minutě bylo pro české mladíky ještě hůře. Puk, který šel po ose Seider – Stütze – Peterka, skončil až za zády Dostála, 0:2

Německo mohlo jít do ještě výraznějšího vedení, ale Bokka vychytal Dostál.

Českému výběru vlil novou krev do žil až přesilovkový gól Martina Haše, který trefil přesně nad vyrážečku německého gólmana, 1:2.

Závěr první třetiny patřil českému výběru, nicméně ze svého tlaku již nedokázal nic vytěžit. Nástup do druhé třetiny vypadal podobně jako konec první třetiny. Postupně se ale hra vyrovnala. V polovině druhé třetiny šli na trestnou lavici postupně Jeník a Zábranský. Němci následně dokázali dvojnásobnou početní výhodu využít a díky přesné ráně Dominika Bokka šli opět do vedení o dvě branky, 1:3.

V závěru druhé třetiny gólman Hane podcenil střelu ze středního pásma, ale k jeho štěstí střela skončila jen na konstrukci jeho branky.

Třetí třetina začala nevyužitými přesilovkami českého týmu. Poté následovala přesilová hra Německa, kterou krásnou brankou využil již podruhé v zápase Dominik Bokk – 1:4.

Hned vzápětí trochu nečekaně dokázal skórovat svým druhým gólem na turnaji Jan Jeník.

Chvíli na to dostal i český tým možnost přesilové hry 5 na 3. A také český výběr dokázal tuto početní výhodu využít zásluhou kapitána Zábranského, který golfákem trefil přesně – 3:4!

Dostál pak vychytal samostatný únik Bokka a udržel českou reprezentaci dál ve hře. Závěrečný tlak, ani hra bez brankáře pak už tížený gól nepřinesla a čeští mladíci se tak po cenné výhře nad Ruskem museli smířit s pořážkou 3:4.