fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Debut z říše snů! Brankář Tuohimaa skóroval!

foto: hockeytroll.ca

Debut z říše snů! Brankář Tuohimaa skóroval!

Řekne-li se slovo brankář, hned tím druhým, které každému vytane na mysli, bude slovní spojení „chytat góly“. Avšak proč by to nemohlo být „dávat góly“? Tento stereotyp se dnes podařilo narušit finskému gólmanovi Fransi Tuohimovi, když přes celé hřiště trefil opuštěnou švédskou svatyni. 

Osmadvacetiletý gólman klubu IFK Helsinki dnes prožil snovou premiéru v A-týmu Finska. Už jen fakt, že pokryl 31 z 32 švédských pokusů a ze zápasu si odnesl téměř 97% úspěšnost svých zákroků, je při prvním vystoupení v seniorské reprezentaci úctyhodný. Přidáme-li skutečnost, že se Tuohimovi povedlo něco, na co čekají stovky špičkových brankářů ve většině případů marně, dochází i tomu nejobratnějšímu rétorovi slova.

A jak k tomu vlastně došlo? Celá situace se odehrála poté, co Tre Kronor odvolali brankáře v pokusu korigovat nelichotivé skóre. Nutno podotknout, že finskému brankáři do karet (doslova) přihrála i špatné nahození Švédů od modré čáry a laxní pohyb v útočném pásmu. Pomalý puk přijel Tuohimovi přímo k nohám a ten měl dost času jej dobře zpracovat a přesně zamířit. Krásný oblouček na led dopadl těsně před obranným pásmem švédského celku a pokojně doklouzal mezi tři tyče.

Tato kuriozita nemá na ledě vyspělých hokejových celků obdoby a Tuohimaa si při své premiéře kromě vítězství připsal i absolutní unikum.

 

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY