fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Prokletí prolomeno! Říhův tým ovládl Karjalu!

Národní tým se v posledním zápase postavil svému odvěkému rivalovi – ruské sborné. Ta sice na turnaj nepřivezla „to nejlepší“, ale kvalitu ukázala jak ve vyrovnaném zápase s Finy, tak při vítězném utkání se Švédy. Aby Češi celý turnaj ovládli, a nemuseli se spoléhat na výsledek zápasu skandinávského derby, museli vyhrát nejméně za dva body. To se povedlo a kapitán Kovář převzal pohár pro vítěze prvního turnaje Evropské Tour.

Český tým i ve třetím zápase dokázal ukončit další z nehezkých čekání. Po vleklých sedmi letech dokázal opanovat první reprezentační turnaj sezóny, finský Karjala Cup (naposledy se mu to podařilo v sezóně 2012/2013 během výluky NHL).

Z původního plánu zapojit všechny tři brankáře nakonec sešlo. Když bylo po vítězství nad Finy jisté, že Česká republika může bojovat o celkové prvenství, trenéři vsadili na jistotu a dali přednost, nejzkušenějšímu z gólmanského tria, Romanu Willovi. To se později ukázalo jako velmi dobrý krok. Mimo něj se do sestavy vrátili Radovan Pavlík, Matěj Stránský, Tomáš Rachůnek a Milan Doudera.

Rusko vstoupilo do zápasu velmi aktivně, což prvních osm minut činilo českému celku značné problémy. Ten se však nenechal rozhodit, a i přes pomalejší tempo dokázal ruským nájezdům bez větších komplikací odolat. Českou ctností byl opět forčeking, který v 11. minutě vyústil v gól. O ten se postarala první útočná řada, když Řepík perfektně přihrál Janu Kovářovi, jenž krásně vystřelil k bližší tyči.

Během druhé třetiny měli Češi plné ruce práce s obranou útlého vedení. To jim navíc zkomplikovalo další oslabení tři na pět. To se jim ale díky skvělé poziční hře povedlo ubránit.

Do třetího segmentu vstoupila Česká republika opět oslabená, tentokrát si dvě minuty za podrážení odseděl Michal Řepík. Česká reprezentace ale opět ukázala, že jí oslabení v tomto ročníku nedělají problémy. V čase 51:04 se ve skrumáži před Alexanderem Samonovem nejlépe zorientoval Lukáš Sedlák a vstřelil svůj první gól v seniorské reprezentaci. Ve zbylých 8 minutách se Češi ještě dvakrát v ocitli v situaci tři na pět, avšak obě přečkali bez inkasované branky. České vítězství patnáct sekund před koncem zpečetil Andrej Nestrašil gólem do prázdné brány.

Na další reprezentační zápas se můžeme těšit 12. prosince, kdy tým pod vedením Miloše Říhy st. na domácím ledě vyzve světové mistry z Finska.