fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Reprezentační sezóna odstartována úspěšně!

foto: sport.aktualne.cz

Reprezentační sezóna odstartována úspěšně!

Češi vstoupili do nové reprezentační sezony pravou nohou. V šestitisícovém hokejovém městečku Leksand porazili domácí Švédy bez větších komplikací 3:1. V sobotu je po přeletu do Helsinek čeká duel s Finy, v neděli pak s Rusy.

Český národní tým měl v posledních letech velký problém s úvodními zápasy sezóny. Naposledy svůj první zápas dokázala vyhrát přesně před šesti lety 7. listopadu 2013 v Liberci, shodně se Švédy. A i proto nešlo o ledajaké vítězství.

Mezi tři tyče se postavil Roman Will, který po třech letech změnil působiště. Bílé Tygry z Liberce vyměnil za švédské BK Rögle, kde navazuje na skvělé výkony z posledních sezón. První pětku utvořilo útočné trio Nestrašil – Kovář Jan – Řepík zezadu jištěné dvojicí Šustr – Jeřábek. Hned od začátku se zápas odehrával pod taktovkou Říhova výběru. Češi hráli ve svižném tempu, což společně s velmi dobrým forcheckingem přidělávalo Švédům vrásky. I přes dobrý tlak a mnoho šancí však úvodní třetina gól nepřinesla.

Češi šli celkem pětkrát do oslabení. To první si odbyli hned na začátku druhé třetiny, kdy si dvě minuty odpykali za špatné střídání. Minutu po vypršení trestu se poprvé rozezněla gólová siréna, když se přesnou ranou pod víko trefil Dmitrij Jaškin. Česká radost netrvala ani šest minut a za Willem zazvonila horní tyč, když podobným stylem jako Jaškin zakončoval Wikstrand. Národní tým to ale nerozhodilo. Nenechal na sebe dlouho čekat a za tři a půl minuty švédskou neposlušnost v přesilovce ztrestal český kapitán Jan Kovář, který dobře nastavenou hokejkou usměrnil Nestrašilovu nahrávku za záda domácího gólmana.

Do konce zápasu byla Švédsku nabídnuta možnost vyrovnat rovnou čtyřikrát, když český tým ještě jednou špatně vystřídal a navíc se třikrát provinili jednotlivci. Švédským pokusům však nedala šanci velmi dobrá obrana zajištěná skvělým Willem. Do nejnebezpečnější kombinace se Švédové dostali v 52. minutě, kdy zadovku Friberga neuvěřitelně zachránil český brankář, který holečkovským způsobem zastavil puk holí těsně před brankovou čarou. Češi své vítězství potvrdili při švédském power play gólem Řepíka do prázdné brány.

Po odpoledním přeletu do finského hlavního města čeká Čechy trénink a sobotní zápas s Finskem.

Další program Karjala Cupu 2019:

9. listopadu 2019

12:30 ŠVÉDSKO – RUSKO

16:30  FINSKO – ČESKÁ REPUBLIKA

10. listopadu 2019

12:30 ČESKÁ REPUBLIKA – RUSKO

16:30  FINSKO – ŠVÉDSKO

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY