fbpx
Sociální sítě

Kateřina Hrubá

Zelená pro mladé hráče. Reprezentace bude trénovat v Jihlavě

foto: isport.blesk.cz

Zelená pro mladé hráče. Reprezentace bude trénovat v Jihlavě

Jak již na konci června avizoval tým postavený okolo hlavního kouče Miloše Říhy st., národní tým svoji přípravu na sezónu 2019/2020 zahájí v polovině srpna, konkrétně tedy 11. srpna na jihlavském Horáckém zimním stadionu. Stejně jako na minulých letních reprezentačních kempech se zapojí širší výběr složený převážně z mladých hráčů.


Pozvánku si za své působení v předešlé sezóně vysloužil celkem 37 talentovaných mladíků, tj. 3 brankáři, 16 beků a 18 útočníků. Do dění se zapojí hráči z lig napříč Evropou, ale i ti ze zámoří. Mezi vybranými muži ze severoamerického kontinentu jsou hned dva brankáři – Daniel Vladař a Vít Vaněček. Oba gólmani letos odchytali farmářskou ligu AHL, oba s velmi slušnou úspěšností svých zákroků. Vítek Vaněček odchytal 42 zápasů a v 92,1% případů dokázal zabránit inkasovanému gólu. Daniel Vladař za Boston Providence odchytal o 10 utkání méně. Svoji sezónu zakončil s 91,2 procenty. Brankářské trio pak doplní devatenáctiletý Jakub Škarek.

Mezi zadáky si svoji premiéru v seniorské reprezentaci odbudou: Dominik Mašín, Michael Gaspar, Vojtěch Budík, Daniel Bukač, Lukášové Buchta, Kaňák a Doudera, Tomáš Hanousek a zkušený Jan Ščotka. Absolutním nováčkem v národním týmu jakékoliv kategorie pak bude Daniel Gazda, jenž letošní rok odehrál ve Zlíně.

Forvardy až na čtyři výjimky tvoří hráči domácí Tipsport extraligy. Na soupisce je i několik hráčů, kteří se byli ve výběrech na posledních juniorských MS. Jsou to například: Marek Zachar, Ondřej Machala či Petr Kodýtek. Na druhé straně ke zkušenějším pak patří třeba Radim Zohorna či Ondřej Beránek z karlovarské Energie.

Říhův výběr bude trénovat vždy dvoufázově po méně početných skupinách, tak aby si hráči dostatečně zatrénovali: „Vzhledem k počtu se budeme připravovat dvoufázově ve skupinách“. Nakonec přípravného kempu čeká účastníky modelové utkání. Úplnou tečkou za letošním prvním soustředěním A-týmu bude v pátek 16. srpna dopolední trénink.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z Kateřina Hrubá