fbpx
Sociální sítě

AKTUALITY

Zpropadená kolena… Jeník po nešťastné srážce na MSJ dohrál

foto: iihf.com

Zpropadená kolena… Jeník po nešťastné srážce na MSJ dohrál

Český tým se od začátku mistrovství potýká s jednou patálií za druhou. Turnaj definitivně opustil další útočník Jan Jeník, který utrpěl zranění kolene.

Jako by se roztrhl pytel se zraněními. První neštěstí národní tým potkalo už v úvodním zápase s Rusy. V něm po 52 vteřinách hry v kontroverzní srážce utrpěl poranění postranních kolenních vazů lídr českého týmu Jakub Lauko. Na šampionátu tak odehrál pouze šest sekund a místo něj byl na soupisku dopsán brněnský Karel Plášek.

Před veledůležitým duelem českou reprezentaci čekala další nepříjemnost. Z důvodu lehčích zdravotních problémů do zápasu nebyli schopni naskočit brankář Lukáš Dostál a centr druhé útočné řady Jan Šír. V  případě těchto dvou borců, by se ale mělo jednat o dočasnou indispozici. Václav Varaďa tak do brány povolal Lukáše Paříka, jemuž kryl záda Nick Malík. Útočné řady pak čítaly celkem 11 útočníků tj. tři centry a čtyři dvojice křídel.

Utkání s Američany navíc nedohrál Jan Jeník, jenž si po nešťastné srážce s Jacobem Pivonkou u mantinelu, stejně jako Jakub Lauko, poranil koleno. Po dnešním vyšetření je jasné, že útočník Hamilton Bulldogs už do domácího šampionátu nezasáhne. Místo něj byl do sestavy povolán stosedmdesát centimetrů vysoký šikula Vojtěch Střondala.

Soupiska byla uzavřena a na turnaj se s definitivní platností nepodívají obránci Jan Mlčak a Ivan Lytvynov.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z AKTUALITY