fbpx
Sociální sítě

HOKEJ

Budu pokračovat ve svých výkonech a kvalitně trénovat, aby to bylo ještě lepší, hlásí Jan Bambula.

Budu pokračovat ve svých výkonech a kvalitně trénovat, aby to bylo ještě lepší, hlásí Jan Bambula.

Mladý útočník Jan Bambula již pravidelně naskakuje do extraligových zápasů. Podepsal s Olomoucí a trenéři si od jeho příchodu hodně slibují. Jak se zpětně ohlíží za první trefou v extralize a co pro něj znamená národní tým?

Z Havířova do Olomouce, jak se zrodil tvůj přestup?

Minulý ročník jsem odehrál za Olomouc pár zápasů a řekli mi, že by měli na letošní sezonu zájem. Dohodli jsme se.

Jak na tebe působí organizace hanácké metropole, kabina či vedení?

Super. Jsem rád, že můžu hrát za klub jako je Olomouc. Trošku mě mrzí, že zatím nepustili fanoušky na tribuny. Je to bez nich divné. V kabině máme super partu.

V nejvyšší české soutěži už pravidelně nastupuješ pod taktovkou trenérů Tomajka a Motáka, bylo těžké se sžít s extraligou?

Každý přesun je náročný. Každé utkání hraju proti jiným osobnostem, které hrály i například v NHL nebo teprve hrát budou. Zápasy si moc užívám.

(foto: hc-olomouc.cz)

Trenér Zdeněk Moták uvedl, že jste velké překvapení a vidí budoucnost v mladší generaci, co uděláte proto, abyste jeho důvěru nezklamal?

Budu pokračovat ve svých výkonech a kvalitně trénovat, aby to bylo ještě lepší.

Koronavirus zasáhl velkou většinu klubů a hráčů, proto se extraliga rozjela ve vysokém tempu. Jaký byl návrat na led a vyhovuje Vám porce hodně utkání po sobě?

Dostat se do zápasového tempa nebylo úplně lehké, ale takový styl, kdy se pořád hraje, mi vůbec nevadí. Asi je to pro mě i lepší než hrát v neděli a pak čekat pár dní až do pátku, než bude další zápas.

V Litvínově jste vstřelil svůj první gól. Popište nám zpětně, jak akce probíhala a jaký to byl pro Vás zážitek.

Honza Knotek dostal puk do brejku od Vildy Buriana, já byl trošku za ním. Honza Knotek vystřelil. Se štěstím se to ke mně odrazilo a já to dával do prázdné branky. Měl jsem velkou radost, skočil jsem v plné rychlosti na plexisklo. Ještěže jsem nedopadl, jak ten hokejista v Maďarsku, který to plexi rozbil.

Kde studujete a je těžké spojit školu s hokejem?

Studuju na Obchodní akademii v Havířove poslední ročník, budu letos maturovat. Bylo by to těžší, ale ve škole mi vychází maximálně vstříc, za což jsem hodně spokojen.

Zkušenosti také máte i v národním týmu. Co pro Vás znamená česká reprezentace a co Vám tato zkušenost dala?

Na každý sraz reprezentace jsem se těšil. Bylo to fajn. Vždycky mi to ukázalo, jaká je moje výkonnost na mezinárodní scéně mezi těmi nejlepšími.

(foto: hokej.cz)

Hrajete v nejvyšší soutěži teprve několik dnů, ale sledujete ještě Havířov?

Jasně. Každý zápas. Když mám čas, tak sleduju i na hokejka.tv. Nedávno jsem měl možnost vidět jejich hru proti Vrchlabí a utkání vyhráli.

V létě jsme mohli být svědky dohrání NHL. Jakému týmu jste fandil a proč?

Fandím Chicagu. Začal jsem jim fandit, jak jsem byl mladší. Moc se mi líbily dresy a také kvůli útočníku Patricku Kaneovi. Má hokejové ručičky – jak z jiné planety.

Jaké máte záliby kromě hokeje?

Teď je horší doba a nic moc se dělat nedá. Občas, když je čas, tak si zahraju s Jakubem Doktorem a Jardou Mrowiecem Call of duty Warzone na Playstationu (smích) nebo si zajdu někde na procházku s přítelkyní.

Kdo Vás v hokeji inspiruje?

Inspiraci nacházím ve svých rodičích.

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z HOKEJ