fbpx
Sociální sítě

REPREZENTACE

Jakub Škarek: Po roce v útoku se ze mě stal brankář.

Photo by Kevin Hoffman/Getty Images

Jakub Škarek: Po roce v útoku se ze mě stal brankář.

Dnes vám přinášíme rozhovor s jedním z největších brankářských talentů – Jakubem Škarkem. Povídání o hokejových začátcích, draftu NHL, ale také o cílech do další sezony.

 


 

Jakube, kdo Vás přivedl k hokeji?

K hokeji mě přivedli rodiče a můj děda. Když jsem byl malý, rodiče chtěli, abych se naučil bruslit, tak mě přihlásili na kurzy bruslení na jihlavském zimním stadionu. Kurzy vedly krasobruslařky. Tam jsem pochytil základy bruslení. Poté jsem zkusil pár tréninků v přípravce jako hráč a moc se mi to líbilo, hokej mě prostě bavil. Po roce stráveném v útoku se ze mě stal brankář a tím jsem už zůstal.

Již delší dobu jste považován za velký talent českého hokeje. Jak jste zvládal ten tlak a očekávání na svou osobu?

Ze začátku jsem moc nevěděl, jak s tím tlakem a očekáváním pracovat, ale postupem času jsem se to naučil a nyní mi tlak na moji osobu nevadí. Je na Vás takový tlak, jaký si na sebe vytvoříte.

Upřednostníte raději angažmá v zámoří, nebo zvolíte variantu Finsko?

Příští sezónu bych raději strávil ve Finsku, protože vím, že mi působení tam může hodně pomoci jak hokejově, tak mimo hokej. Nyní ale nedokážu přesně říct, kam povedou mé kroky.

Jak jste se cítil při draftu, překvapilo Vás v rámci něj něco? Stal se Vám třeba nějaký trapas?

Při draftu mě svazovala lehká nervozita, ale to je u všech hráčů běžné. Potom, když mě vybrala organizace New York Islanders, tak jsem byl opravdu šťastný. Trapas jsem naštěstí žádný neudělal (úsměv).

Co se Vám jako první vybaví, když se řekne NY Islanders?

Vybaví se mi jména dvou hráčů, Johna Tavarese a Jaroslava Haláka. Bohužel, ani jeden z těchto hráčů tam už nepůsobí. Ale celkově ten tým bude letos velmi dobrý, budu jim fandit.

Jaké jsou Vaše cíle do nadcházející sezony?

Mé cíle pro nadcházející sezónu budou odchytat co nejvíce zápasů, v co nejvyšší kvalitě, co se týče mého výkonu. Také bych se moc rád dostal na MS do 20 let a byl zde brankářská jednička našeho týmu.

Bude se nějak lišit Vaše příprava na další sezonu od těch předchozích?

Od května jsem byl na letní přípravě v Lahti ve Finsku a cítím, že jsem udělal veliký pokrok. Nyní jsem doma, ale stále trénuji podle pokynů finského kondičního trenéra. Složení tréninku je jiné, než u nás. Tak uvidíme, co to se mnou udělá (úsměv).

Když jste hrál za HC Stadion Litoměřice, měl jste možnost nastoupit proti Jaromíru Jágrovi. Jak na to vzpomínáte a co to pro Vás znamenalo?

Byla pro mě obrovská čest si proti němu zahrát a byl to vlastně i jeden z mých snů. Tenkrát na tom zápase byla neuvěřitelná atmosféra, a ten zápas byl o to lepší, že jsme Kladno porazili (úsměv).

Co rád děláte, když si chcete odpočinout od hokeje?

Rád poslouchám hudbu, občas si přečtu knížku, jinak se snažím studovat věci do školy.

Jaké jiné sporty kromě hokeje provozujete?

Hlavně během léta hraji rád například tenis, basketbal, beachvolleyball, fotbal atd.

 

 

6 NEJ Jakuba Škarka:

Hokejový vzor / nejoblíbenější hráč: Hokejové vzory mám dva: Sergei Bobrovsky a Andrei Vasilevsky. Mimo hokej je mým vzorem Roger Federer a Petr Čech.

Nejsilnější hokejový zážitek: Postup s Jihlavou do extraligy, výhra na Memoriálu Ivana Hlinky a draft do NHL.

Nejoblíbenější jídlo: Losos s bramborem nebo špagety.

Oblíbená hudba: Poslouchám všechny druhy hudby, ale rád poslouchám například Eminema, Linkin Park, Imagine Dragons, Kabáty apod.

Oblíbený film / seriál: Simpsonovi.

Oblíbený citát / motto: Neexistuje hranice toho, jak dobrým se hokejista může stát. / Sedmkrát upadni, osmkrát vstaň.

 

 

Komentáře

Leave a Reply

Instagram

Více z REPREZENTACE